АЗ ОБИЧАМ КОЛЕДА

кОЛЕДНО СЪСТЕЗАНИЕ НАГРАДИ

Във весела състезателна игра под надслов „Аз обичам Коледа“ участваха ученици от 4. и 5. клас от ОУ „Иван Хаджийски“.

Децата бяха разделени чрез жребии на два отбора с имена „Коледни звездици“ и „Коледни звънчета“. Във всеки тим беше включен и по един представител на Обществения съвет, за да асистира на ентусиазираните състезатели. В ролите влязоха Мария Нанковска и Ангел Ангелов.

По време на играта отборите отговаряха на въпроси от областта на природните науки, математиката, историята, географията, спорта, краезнанието. Решаваха словесни ребуси, сглобяваха коледни къщички, „строиха“ кули от ябълки. Казусите бяха подготвени от г-жа Богдана Христова, учител по биология и химия.

Задачите се решаваха и изпълняваха за време.  Коледно звънче, в ръцете на Мирослав Пенчев,  възвестяваше началото и края.

Г-жа Бонка Минкова, учител в начален етап, стриктно записваше спечелените точки на специално табло.

Жури на състезанието беше г-н Николай Цочев, главен учител, а водещ – г-жа Соня Пенчева, учител в начален етап.

В инициативата се включи и малкият помощник Атанас Киряков, а специален гост беше Христо Костов, почетен председател на Ученическия съвет.

В публиката бяха деца, родители и учители, които се забавляваха не по-малко от участниците.

Накрая всички състезатели получиха грамота от директора на училището Ралица Бенчева, както и награди и почерпка осигурени от родителите.