Петокласници от ОУ „Иван Хаджийски“ – Троян с национална награда от „Природата – наш дом“

Трето място в националното състезание „Природата – наш дом“ спечелиха Мирела Минкова, Емили Луканова и Петър Игнатов.

Национална награда "Природата - наш дом"

Съревнованието се проведе е Националния дворец на децата – София. Протече в пет кръга: първи – представяне и устна защита на предварително подготвени проекти; втори  – отговори на въпроси от тематичен въпросник; трети кръг – разпознаване на птици, защитени и други растения; четвърти – представяне на екологичен макет „Дом на бъдещето“, изразяващ представата на участниците за екологосъобразен дом и пети кръг – представяне на изработени костюми и предмети от отпадъчни материали.

За отличното си представяне троянските ученици получиха специални поздрави от журито, морални и материални награди.

Мирела Минкова се класира на трето място и в индивидуалната надпревара. Тя представи разказ, свързан с родовата история на семейството си, в който тя разказа за своя дядо –  откривател на лечебен извор в с. Балканец.

Състезанието „Природата – наш дом“ се провежда всяка година и събира много участници от цяла България. Целта е да се създадат условия за развитие на потенциала на всяко дете, за неговото интелектуално и личностно развитие, за пълноценна социална интеграция и за последваща професионална ориентация.

Организатори на проявата са Министерство на образованието и науката, Национален дворец на децата и фондация „Еврика“.