С ГРАМОТИ ОТ ОЛИМПИАДАТА ПО БЕЗОПАСНОСТ НА ДВИЖЕНИЕ ПО ПЪТИЩАТА

Обучението по безопасност на движение по пътищата е част от съвременното образование на учениците. Предметът се изучава в учебни часове, които имат теоретична и практическа насоченост.

Какво са усвоили по Безопасност на движението, децата имаха възможност да покажат на олимпиада „Уча играейки – живея знаейки“, която се проведе под егидата на Регионално управление на образованието – Търговище.

Ученици от начален етап от ОУ „Иван Хаджийски“ – Троян също взеха участие. Поощрителна награда спечели третокласникът Атанас Красимиров Киряков Той получи грамота от организаторите. С грамота за участие бе удостоено и ОУ „Иван Хаджийски“.

Считам, че е особено важно нашите ученици да участват в различни конкурси и състезания на извънучилищно ниво, защото така имат възможност за съпоставка с други деца и за по-обективна самооценка. Затова се опитваме да участваме в различни инициативи. Благодаря на класния ръководител на 3А клас Николай Цочев за създадената организация за участие в детската олимпиада „Уча играейки – живея знаейки“ и на малкия Красимир Киряков, който винаги се включва с ентусиазъм в училищните инициативи“ – каза директорът на ОУ „Иван Хаджийски“ Ралица Бенчева.