УЧАСТВАХМЕ В НАЦИОНАЛНИТЕ ПЕДАГОГИЧЕСКИ ЧЕТЕНИЯ

национални педагогически четения 2019 г.

Екип от преподаватели от ОУ „Иван Хаджийски“ се включи в XIV–те национални педагогически четения на началните учители.

Главният учител Николай Цочев и началните учители Соня Пенчева и Бонка Минкова представиха разработката „Медиите и нравственото възпитание на децата“. Чрез нея те споделиха добри педагогически практики под общия надслов на форума „Да запазим усмивката в училище“ и зададената тема „Моето педагогическо ежедневие“.

Националните педагогическите четения се проведоха от 24 до 26 юли в Ловеч.

Събитието обедини усилията на учителите за тяхното обогатяване и засилването на мотивацията им за работа. „ С изключителна компетентност, висок професионализъм началните учители представиха своя педагогически опит. Поздравявам ги за достойното представяне на четиринадесетите педагогически четения, за вълнуващото и незабравимо творческо споделяне. Участието в тазгодишните педагогическите четения е поредното свидетелство за високия им професионализъм и за изявата на неспокойния им творчески дух, улавящ пулса на времето. За тези четиринадесет години учителите доказаха своята професионална зрялост, проникната преди всичко от любовта към децата. Онази любов, която въздига силата на духа, която насърчава, подпомага в трудни моменти, дава удовлетвореност и вяра в  доброто, опрощава, дарява надежда и свобода на личностното разгръщане, но същевременно предпазва от грешки и  коригира, без да наранява и погубва. Тази усмивка и одухотвореност на децата е доказателство, че успяваме“ – сподели за събитието Светла Христова – старши експерт за Обучение в Начален етап в Регионално управление на образованието – Ловеч.

Вашият коментар