Учениците от ОУ „Иван Хаджийски“ направиха дарение на детското отделение към МБАЛ „ Д-р Георги Стоев – Шварц“ – Троян.

Дарението е под формата на финансови средства, които учениците събраха по време на коледен базар в Народното събрание. Там те продаваха празнични картички, които бяха изработили собственоръчно.

Днес  шестокласниците Мирела Минкова, Симона Панамска и  Петър Игнатов посетиха троянската болница, за да направят дарението. Посрещна ги управителят на лечебното заведение д-р Пенко Бамбов, който изказа благодарност на учениците и на учителите от ОУ „Иван Хаджийски“.

Тъй като няма специално изразена дарителска воля за какво да бъдат изразходвани средствата, това ще стане по решение на Ръководството на болницата, което има най-точна представа за нуждите на детското отделение. Доброто дело стана възможно благодарение на народния представител Иван Миховски, по чиято покана и с чиято подкрепа бе организиран коледния базар в Парламента.