НАЙ-ЛЮБИМИЯТ КАБИНЕТ В УЧИЛИЩЕ – КУЛИНАРНИЯТ!

Както и очаквахме, когато преди три години го създадохме, кулинарният кабинет стана любим на всички ученици – на големите, на малките, а и на най-малките 5, 6-годишни малчугани от подготвителната група.

Почти не минава ден, в който в кабинета да не се готви нещо вкусно. Разбира се, предпочитанията на малчуганите са преди всичко „сладки“. Опитът ни доказва, че едно от първите неща, които децата искат да се научат да правят с огромно желание, е да готвят палачинки. Затова уроците по готварство при нас започват с това любимо лакомство.

Тази седмица, в унисон със през студените зимни дни, децата направиха шоколадови мъфини със „снежна“ украса, а днес ни изненадаха с баница.

Часовете по готвене са част от разширената подготовка по Технологии и предприемачество в нашето училище, в които прилагаме предприемачески компетентостен подход. Не спираме да използваме успешно и Бел-Ланкастърския метод, при който по-големите и по-знаещите помагат на по-малките.