ЧИСТИХМЕ, ЗАСАЖДАХМЕ, ТВОРИХМЕ И СЕ ЗАБАВЛЯВАХМЕ

С редица инициативи децата, учениците и учителите от ОУ „Иван Хаджийски“ отбелязаха Деня на Земята.

Най-малките, 5 и 6-годишни малчугани от подготвителната група, заедно с преподавателките им Преслава Пейкова и Стефка Кавръкова, засадиха семенца на цветя в свои импровизирани  мини градинки. Децата ще се грижат за тях и ще наблюдават развитието на растенията. Сръчните детски ръце изработиха и проект на екологична тема,  рисуваха и апликираха.

По-големите ученици участваха в акция по почистване на кв. „Попишка“, организирана и проведена от учителките Богдана Христова и Бонка Минкова. В инициативата се включиха и родителите на децата. Накрая района се оказа почистен и естетизиран, и със засадени цветя.