Ден на храбростта

Учениците от групата по Гражданско образование в ОУ „Иван Хаджийски“ отбелязаха Деня на храбростта.

Заедно с ръководителя на групата Весела Миревска и с класнаата си ръководителка Ценка Банкова,  поднесоха цветя и се поклониха пред паметника на загиналите във войните през 1912-1913 г., 195-918 г. и 1941-1945 г., в градинката до „Вила „Ванна“.

Учениците почетоха и ген. Владимир Вазов – смелият военачалник, командир на 9-та Плевенска дивизия, която печели Дойранската битка и в чийто състав и на предната линия е нашият 34-ти пехотен Троянски полк. Това, и други интересни факти от историята на смелите троянци,  разказа Весела Миревска.

„Възпитанието в уважение на родовата памет и в родолюбие се гради стъпка, по стъпка, бавно, с много търпение и с малки инициативи. Денят на храбростта е изключително подходящ повод за това и аз благодаря на Ценка Банкова и Весела Миревска, които показаха на децата, че Троян има своите герои, с които да се гордее“ – сподели Ралица Бенчева, директор на ОУ „Иван Хаджийскйи“.

ден на храбростта