21 септември – Ден без загинали на пътя

Опазването на живота и здравето на децата и учениците в фундаментално задължение на всички нас. Безопасността на движение по пътищата е основополагаща затова.

Ученици и учители от ОУ „Иван Хаджийски“ отбелязаха Деня без загинали на пътя с няколко инициативи. Първата беше тематичен флашмоб. Децата, облечени в светлоотразителни жилетки, направиха демонстрационни пресичания на пешеходни пътеки, като носиха плакати със слогани. Надписите представляваха призиви  към шофьорите за безопасността на пешеходците на пътя.

После в двора на училището беше организирана интерактивна игра, чрез която се демонстрираха правилата за безопасно преминаване през кръстовище със светофари.

Накрая в Стем кабинета децата гледаха видеоклипове, свързани с безопасността на движение по пътищата, които после дискутираха със своите учителки Ивелина Василкова и Миглена Апостолова.